Краса

Турецька маска для обличчя від зморшок

Новий популярний рецепт маски для особи, що гарантує позбавлення від найглибших зморшок, заснований на змішуванні простих і доступних компонентів. Рекламна кампанія по впровадженню цього чудо-продукту підхопила і понесла в маси обіцянку зберегти (або повернути) молодість шкіри. Так хороша турецька маска насправді?

Перше правило, універсальне для всіх масок: шкіра повинна бути очищена й підготовлена.

Для глибокого очищення шкіри потрібно спочатку розпарити обличчя. Косметологи рекомендують водяної пари віддати перевагу вологі гарячі рушники. Тканину змочують в гарячій воді, злегка віджимають, щоб вода не текла, і кладуть на обличчя і шию на 10-15 хвилин. За міру охолодження, рушники знову «підігрівають».

Розпарювання проводять після того, як з шкіри видалена декоративна косметика. Після процедури обличчя протирають лосьйоном або тоніком, відповідним типом шкіри.

Що стосується безпосередньо «турецької маски для глибокого очищення», то не дуже зрозуміло, чому вона названа «турецької», ніяких особливих інгредієнтів, характерних для турецької косметології, в ній немає. Але назва є, і воно пішло в народ, тому приймаємо його як даність.

Для приготування суміші потрібно:

· 2 ст. л. жирних вершків;

· 1 ч. л. рідкого меду;

· 3 ст. л. питної соди;

· ¼ Ч. л. кориці;

· 10 капсул вітаміну Е.

Вітамін Е в капсулах (або в краплях) можна купити в аптеці. Корицю рекомендується по можливості перетерти в комбайні або кавомолці, щоб максимально подрібнити.

Мед і кориця – досить агресивні компоненти маски, цілком здатні спровокувати алергічну реакцію – набряк, почервоніння, сильний свербіж, подразнення шкіри. Тому, при схильності до алергії, ці два інгредієнти замінюють одним яєчним жовтком.

Всі компоненти змішують в пластмасовій мисці і доводять до стану однорідної густої маси.

Після приготування маску наносять на очищену шкіру обличчя і шию товстим шаром на 15-20 хвилин, потім знімають з допомогою теплої води і добре зволожують шкіру.

Багато джерел, приводячи рецепт «чарівної» маски, обіцяють миттєве позбавлення навіть від глибоких зморшок, гладку і м’яку шкіру як у немовляти. Проте дуже рідко можна прочитати про те, що сода – досить підступне речовина. Воно володіє високою реактивною здатністю, зміщує рН шкіри в лужну сторону, дегидратируя її.

Тим самим сода викликає відчуття стягнутості і лущення, особливо помітне при сухій і чутливій шкірі. Додатково сода в парі з корицею діє як абразивний засіб, що залишає мікротравми на шкірі, тому поводитися з ними треба обережно.

Кориця підсилює мікроциркуляцію, викликаючи приплив крові до шкіри, тому при нанесенні маски може відчуватися печіння. Якщо воно посилюється до такої міри, що стає нестерпним, маску варто негайно змити.

Як і будь-який інший рецепт, чарівну турецьку маску від глибоких зморшок не погано було б протестувати на малопомітній ділянці шкіри. Як правило, для цієї мети використовують зап’ясті або шкіру ліктьового згину.

Деякі джерела пропонують замість жирних вершків використовувати топлене молоко або кисломолочні продукти. Останні вступають у хімічну реакцію з содою і в результаті виходить вуглекислий газ, вода і сіль кислоти, обіцяного ефекту від маски не буде.

І наостанок хочеться запитати: якщо глибокі зморшки можна розгладити недорогим і цілком доступним засобом, та ще і в домашніх умовах, то чому косметологічні салони досі не оголосили про загальну банкрутство?